TMA

NOWOŚĆ 2009

Główną zaletą pomp ALIFTER jest możliwość startu pompy z pustymi rurami. Zassanie cieczy na wysokość do 5 m zajmuje tylko kilka sekund, nawet w przypadku stężonych roztworów czy płynów o dużej gęstości i niskim ciśnieniu par. Na tym polu niewiele pomp innych producentów może się równać z nową pompą TMA!

Pompy TMA mogą być wykonane z dwóch tworzyw sztucznych - polipropylen, który jest wytrzymały na działanie większości chemikaliów  w niskich i średnich stężeniach oraz  E-CTFE, fluorowany polimer, o bardzo wysokiej odporności na większość chemikaliów w temperaturach nawet powyżej 90 st. C. Pozostałe elementy konstrukcyjne wykonano z ceramicznych tlenków glinu, węgliku krzemu, grafitu oraz modyfikowany PTFE.

Poszczególne elementy pompy zostały wykonane techniką odlewu wstryskowego. Pompy wyposażone są w jedno- lub trójfazowe standardowe silniki IEC.
Moc zamontowanego silnika zależy od ciężaru właściwego pompowanej cieczy.

Główne pole zastosowań pomp TMA to transfer cieczy w procesach chemicznych, galwanizacja, czyszczenie rur i instalacji hydraulicznej, pompowanie pestycydów, nawozów, środków ochrony roślin, wody technologicznej, morskiej czy basenowej.

 

TMA
Aplikacje 

Napełnianie / Opróżnianie

Transfer

Ogólna charakterystyka 

 Max wydajność

 3 m3/h

 Max ciśnienie

 20 m sł. wody

 Materiały części zanurzonych

 PP / PTFE / E-CTFE / Al2O3 / SiC / FKM / EPDM

 Moce silników

 0,55 ÷ 1,1  kW

 Zakres temp pompowanej cieczy

 -20° ÷ 90° C

 Max zasysanie

 -5 m

 Czas napełniania

 5 ÷ 7 sec